Horská chata Marteller Hütte je tou výše položenou ze dvou chat nad údolím Martelltal / Val Martello. Vyhlášená jihotyrolská kuchyně. Útulné pokoje a jeden matrazenlager. Výborné výchozí místo pro túry na Cevedale, Cima Marmotta / Köllspitze a Zufallspitze. Před výstupem na Madritschspitze je nutné sjet na dno údolí k potoku Plima. Povinné vložky do spacáku pro nocleh.
Túry začínající na chatě
Skialpové túry okolo chaty Marteller Hütte
- Stát
- Itálie
- Pohoří
- Ortles
- Otevřeno (zima)
- mid-February - April
- Lůžek
- 59
- Zimní noclehárna bez obsluhy (winterraum)
- yes, 10 beds, without cooking option
- Zkrácení nástupu na chatu (lanovka, vlek, taxi, rolba)
- no
- Transport zavazadel
- yes, by cablecar - must be ordered
- Platba kartou
- no
- Sprcha
- yes
- Wifi
- yes,
- UTM / CH1903 x ("longitude" E/W)
- 32T 628450
- UTM / CH1903 y ("latitude" N/S)
- 5147602
- GPX nástup na chatu (waypointy, trasa)
- MartellerHut_access.gpx
- GPX nástup na chatu (pouze linie trasy)
- MartellerHut_access_TRK.gpx
- GPX všechny túry v okolí chaty
- MartellerHut_ALL_skitours.gpx
- Mapa
- Ortler 1:25000, Tabacco Nr. 08
- Knižní průvodce
- Skitouren im Dreiländereck (german) Skitouren in Südtirol (german) 60 Große Skitouren Ostalpen (german)
- Telefon na chatu
- +39 (0)473 744790
- Telefon do údolí
- -
- Mobil
- +39 3355687235
- Mobilní signal
- yes
- Web
- martellerhuette.com
- martellerhuette@gmail.com
- Majitel chaty
- AVS Südtirol
- AVS Marteller Hütte - Rifugio
- Rezervace
- online
- Online rezervace
- alpsonline.org
- Začátek túry
- Martelltalhütte Parking
- UTM / CH1903 x ("longitude" E/W)
- 32T 629406
- UTM / CH1903 y ("latitude" N/S)
- 5149586
- Nadmořská výška
- 2065 m
- Výstup (převýšení)
- 545 m
- Čas nástupu
- 1,5 - 2 h
- Možnost zkrácení lanovkou/vlekem
- no
- Lavinové nebezpečí
- Lawinen.report
- Počasí
- Madritschspitze 3265 / meteoblue.com Martelltal 1265 m / meteoblue.com Cevedale 3769 / mountain-forecast.com Cevedale 3769 / meteoblue.com Suldenspitze 3376 / meteoblue.com Plattenspitze 3422 / meteoblue.com Wetter Südtirol
- Sněhové zpravodajství
- Sulden / snow-forecast.com Sulden / onthesnow.com Sulden / bergfex.it Sulden / snow.cz
- Webkamery
- Sulden Suldenspitze - Rif. Casati Passo Stelvio
- Oblast
- Vinschgau Martelltal Südtirol Alta Rezia
- Veřejná doprava
- Local buses and trains
- Střediska v okolí
- Sulden / Solda
chata Marteller Hütte - Recenze
V této sekci zatím nejsou žádné recenze. Klikni na Přidej recenzi a vytvoř první recenzi.
Nejlepší skialpové túry v Itálie podle skitourguru.com
-
Croda Ciamin (Day 4 H.R. Dolomiten Südtirol) 1422 m
Lavarella Ücia / Rifugio Lavarella Dolomiti Itálie
- Čas výstupu2 km
- výstup780 m
- trvání5-7 h
- Fyzická obtížnost ♦♦◊◊
- Technická obtížnost ♦♦♦◊
CRODA CIAMIN (Day 4 H.R. Dolomiten Südtirol) je hezký vrchol dostupný z chat Lavarella, Fanes a Pederü. Zážitkem je sjezd kotlem Gran Vallon.
-
Cresta Bianca 2932 m
Dolomiti d´Ampezzo - Cortina, Cimabanche, Schluderbach Dolomiti Itálie
- Čas výstupu6 km
- výstup1380 m
- trvání4-5,5 h
- Fyzická obtížnost ♦♦♦◊
- Technická obtížnost ♦♦♦◊
Cresta Bianca je fantasická a náročná túra v masivu Cristallo. Po nástupu u hospůdky Cimabanche / Im Gemärk na rozhraní Südtirol a Veneto se stoupá členitým žlabem Val Pra de Vecia ve stínu severního svahu. Po dlouhém prudkém výstupu následuje traverz východním směrem do sedla Forcella Verde a dlouhý, ale přehledný výstup kotlem Graol de Forame až do sedla Forcella Granda. Odtud v mačkách na nedaleký vrchol Cresta Bianca. Pokud se na začátku sjezdu ze sedla budete držet vpravo, dostanete se do sedla s velkolepým výhledem na Tre Cime i kotel Val Fonda. Další sjezd kopíruje výstupovou trasu.
-
Weisseespitze - Cima del Lago Bianco 3532 m
Langtauferer Tal / Vallelunga - Melag Alpi Venoste / Ötztaler Alpen Itálie
- Čas výstupu7 km
- výstup1615 m
- trvání6-8 h
- Fyzická obtížnost ♦♦♦♦
- Technická obtížnost ♦♦♦◊
Skialpinistická túra na Weisseespitze (italsky Cima del Lago Bianco) je špičkovým i náročným zážitkem. Vychází se z konce údolí Langtauferertal z vesničky Melag. Po snadném úvodu běžkařskou stopou následuje poměrně prudký výstup lavinovým svahem a poté dlouhý traverz. Po mírném svahu severním směrem, pak po zbytcích ledovce Falginfernen na úpatí strmého žlabu. S lyžemi na batohu kousek pod hřeben- skidepot. Na mačkách a s cepínem na vrchol. Ideální výhled na velkolepé ledovcové moře - největší ledovcovou pláň Rakouska. Letecké výhledy na ledovcový skiresort Kaunertal. Sjezdovou trasu si za dobrých podmínek můžete vylepšit najetím do kotle západně od výstupové stopy.